Pomáhame iným

... alebo 3 ročná Andulka a jej život s infantilnou systémovou hyalinosou.

Ľudia by si mali pomáhať a mali by si vážiť to, čo majú. Znie to síce ako klišé, ale všetko si uvedomíte až vtedy, keď sa stane niečo zlé alebo keď spoznáte ľudí, ktorí neprežívajú svoj život príliš ľahko.

Jedného dňa som dostal e-mail od p. Hypšmanovej, ktorá písala, že majú v USA vozíček pre vážne chorú dcérku Aničku. Bohužiaľ si ale nevedela rady s prepravou do Česka hlavne z dôvodu obmedzenia pandémie Covid 19. Zisťovala podmienky prepravy celkom veľkého balíka, cenu a možnosti, ako by sa dal vozík prepraviť. Popravde, e-mailov ohľadom pomoci iným ľuďom v núdzi dostávam týždenne dva až tri, ale tento bol iný. Bolo v ňom cítiť materskú lásku a niečo, čo so slovami popísať nedá.

Všetci v našej firme sme sa zhodli počas sekundy, že vozík Aničke prepravíme z USA zadarmo naším kontajnerom, preclime na naše náklady a odovzdáme. Všetko sa úspešne podarilo a my sme mohli Aničke balík s vozíčkom osobne odovzdať. Veríme, že poslúži a pomôže.

Po rozhovore s veľmi príjemnými a optimisticky naladenými mladými rodičmi sme sa rozhodli pomôcť Aničke aj finančným darom. Všetkým, ktorí by prípadne mali chuť a možnosť pomôcť tiež, zasielame odkaz na jej facebookový profil.

Facebook/Andulka

Ľudia by si naozaj mali pomáhať a budeme veľmi radi, keď pomôžete aj Vy.
Ďakujeme.

UPGRADE r.2023:

• Bohužiaľ malá Anička svoj boj s touto chorobou nakoniec prehrala, ale veríme, že v prípade podobných žiadostí zase pomôžeme a urobíme všetko, čo bude v našich silách.

Zvolánek Stanislav
konateľ USA-balik.cz , CZ-balik.cz, SK-balik.sk a USA-auto.cz