Balík do Číny

Balík do Číny

Do Číny vieme poslať zásielku o váhe 100 g, dôležitý dokument, štandardný balík do váhy 68 kg, ale aj paletu s hmotnosťou 2 tony. No a ak máte v Číne vlastného dodávateľa, alebo tam radi nakupujete, Váš tovar Vám taktiež môžeme a doručiť až do Vašich rúk na Slovensku.
  1. Preprava zásielok do Číny je veľmi častá. Čínski colníci sú ale pomerne prísni a okrem všeobecne zakázaného tovaru sa do Číny nesmú dovážať žiadne audio-vizuálne materiály všetkého druhu (napr. filmy, fotky, CD, kazety, VHS, DVD, pamäťové médiá, tlačoviny), ktoré by mohli poškodiť čínsku politiku, ekonomiku, kultúru alebo etiku.
  2. Po vytvorení objednávky na našom webe Sk-balik.sk pošleme kuriéra zvoleného prepravcu na Vami zadanú adresu kdekoľvek na Slovensku. Balík mu predáte Vy, sekretárka alebo Váš sused a Vám už zostane len on-line sledovať, kde sa práve zásielka po ceste k adresátovi nachádza a kedy bude doručená.

Ceny přepravy do Číny
  • Problémy sú niekedy zo zásielkami, ktoré sa do Číny vracajú v rámci reklamácie, alebo na opravu a colné úrady kladú prísne nároky na popis na faktúre. Dôležitá je pri týchto balíkoch aj súčinnosť príjemcu a je bežné, že pokiaľ nie ste s odosielateľom na vrátenie dohodnutí, odmietnu colníci zásielku prepustiť.
  • Čínski colníci sú pomerne prísni a často je okrem cla a miestneho DPH vymeraný aj ďalší špeciálny poplatok, preto sa vždy ujistite, že príjemca si to s colným úradom v Číne vybaví.
  • Pokiaľ je vymeraná výška colných poplatkov nižšia ako 50 CNY (juanov), clo sa neplatí a zásielka je doručená voľne bez nutnosti úhrady colného dlhu
  • Preprava osobných vecí na súkromné adresy je trochu problém. Dá sa to v niektorých prípadoch obísť zaslaním balíka na "firemnú adresu", ale pri odosielaní balíka s osobnými vecmi nás radšej kontaktujte
  • Vzorky štandardne podliehajú platbe cla aj DPH a prípadných ďalších colných poplatkov. V prípade, že je uvedené na colnej faktúre „no commercial value“, nemalo by sa žiadne clo hradiť, ale je veľmi pravdepodobné, že zásielka bude podrobená fyzickej colnej kontrole.
  • Doba predpokladaného dodania do Číny cez expres služby je 2-4 dni, lacnejšia možnosť cez službu economy 4-8 dní. Do tejto doby sa ale nepočíta čas, kedy je zásielka na colnom importnom clení.

Ako putuje balík zo Slovenska do Číny?

Vaša zásielka vyzdvyhnutá u Vás na Slovensku a je najskôr doručená do našeho centrálneho skladu CZ-Balik.cz /SK-Balik.sk v Koberovech v Českej republike. Preprava balíku do Číny je ďalej realizovaná letecky. Zásielka odosielaná cez FEDEX letí každý večer z Prahy najskôr do centrálneho európskeho prekladiska na letisku v Paríži, cez UPS letí najskôr do leteckého hubu na letisku pri Kolíne nad Rýnom. Následne sú zásielky prepravené lietadlami A380-800F do ázijsko-pacifickom uzlu na medzinárodnom letisku Baiyun v Guangzhou v Číne, potom menším lietadlom na konkrétne cieľové depo v mieste príjemcu, z ktorého ich nakoniec kuriér autom doručuje priamo adresátovi.

Letecká preprava zásielok ze Slovenska do Číny

  1. Balík môže mať max. váhu 68 kg, max. dĺžku jednej strany 310 cm.
    Obvod balíka (dĺžka + 2x výška + 2x šírka) môže mať max. 330 cm.
  2. Pri váhe nad 68 kg musí byť už na palete, max. váha tovaru na palete je 1.5 t.
    Pre vyššie váhy, ale prepravu špeciálneho tovaru nás prosím kontaktuje.
  3. Zásielku si vyzdvihneme na Vami zadanej adrese, doma alebo v práci.
    Vo veľkých mestách je možné vyzdvihnutie v ten istý deň pri objednaní prepravy do 10 hod.
  4. Pohyb zásielky od vyzdvihnutia až po doručenie sledujete on-line z nášho webu.
Ikona balik Balík
Ikona balik Balík 1
Kg
cm
cm
cm

Naši zákazníci nám veria

Sme česko-slovenská firma a od roku 2006 sme získali dôveru viac ako 82 000 zákazníkov. Nemáme hluchý telefón, alebo neexistujúci email. Sme Sk-Balik.sk

Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale prepravujeme len s tými najväčšími a najlepšími. Pre nás je najdôležitejšie Vašu zásielku doručiť príjemcovi a urobíme pre to všetko, čo budeme mocť. Máme najlepší zákaznícky servis, ktorý Vám poradí v každej situácii a moderný systém objednávania prepravy. Naša práca nás baví, ku každej zásielke pristupujeme individuálne a aj preto máme Google hodnotenie 4.9 z 5 možných. Viac informácií o našich začiatkoch, spolupráci z americkou pobočkou v Georgii a tiež o hodnotení našich zákazníkov sa dočítate v našich referenciách.