Balík do Austrálie

Balík do Austrálie

Balík do austrálskej buše alebo na predmestie v Južnom Walese doručíme príjemcovi až do jeho rúk. Prípadne Vám môžme balík z Austrálie doviesť až priamo k Vám na Slovensko.
Alebo plánujete doviesť z Austrálie klokana?
 1. Preprava zásielok do Austrálie je častá a doručenie býva rýchle a bezproblémové. Do Austrálie vieme poslať balík do váhy 68 kg, paletu do hmotnosti 2 ton, ale aj 10 g dôležitý list, prípadne viackusovú zásielku. Doba predpokladaného dodania cez expres je 2 - 4 dni, lacnejšia možnosť cez službu economy potom 5 - 8 dní.
 2. Po vytvorení objednávky na našom webe Sk-Balik.sk pošleme kuriéra zvoleného prepravcu na Vami zadanú adresu kdekoľvek na Slovensku. Balík mu odovzdáte Vy, sekretárka alebo Váš sused a Vám už zostane len on-line sledovať, kde sa práve zásielka po ceste k adresátovi nachádza a kedy bude doručená.
 3. Pre úspešné dodanie zásielky je dôležité, aby bolo telefónne číslo z Austrálie, tzn. s miestnou predvoľbou (+61).
 4. A viete, na čom zakladáme náš business už od roku 2006? Na tom, že nemusíme byť vždy prví, a nie všetko je len o cene. Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale radšej spolupracujeme s tými najlepšími za konkurenčnú cenu prepravy a z najlepším zákazníckym servisom. Svoju prácu robíme kvalitne, moderne a ku každej zásielke pristupujeme individuálne. A aj o tom sa dočítate v našich referenciách

Ceny prepravy do Austrálie
 • Bezcolný limit do Austrálie je 900 AUD, ale dávajte pozor na podrobný popis prepravovaného tovaru. V niektorých prípadoch môže totiž colný úrad na dovážaný tovar do Austrálie uvaliť nie len clo, ale aj daň zo služieb (GST) plus ďalšie dane, ktoré môžu byť uplatniteľné podľa triedy tovaru.
 • Austrália si chráni svoje prostredie a ekosystém av prípade nedostatočného popisu prepravovaného tovaru môže byť pri zásielke vykonaná fyzická alebo karanténna kontrola.
 • Pozor na prepravu osobných vecí (veci ako nohavice, tričká, topánky, spodnú bielizeň a pod.) na súkromné adresy, s čím môže byť v Austrálii problém. Dá sa to v niektorých prípadoch obísť zaslaním balíka na "firemnú adresu" (adresa zamestnania, adresa školy a pod.), ale pri odosielaní balíka s osobnými vecmi nás radšej kontaktujte
 • Austrálski colníci sú prísni aj v posudzovaní zásielok zo vzorkami. Od jedného druhu tovaru by mal byť v balíku maximálne jeden kus a colní úradníci môžu niektoré druhy tovaru znehodnotiť, aby nemohlo byť eventuálne neskôr predané (napr. prederaviť oblečenie alebo do podrážok topánok navŕtať diery).

Ako putuje balík zo Slovenska do Austrálie?

Vaša zásielka vyzdvyhnutá u Vás na Slovensku a je najskôr doručená do našeho centrálneho skladu CZ-Balik.cz /SK-Balik.sk v Koberovech v Českej republike. Preprava balíka do Austrálie je realizovaná vždy letecky. Zásielka odosielaná cez FEDEX letí každý večer z Prahy najskôr do európskeho prekladiska na letisku v Paríži, cez UPS letí najskôr do leteckého hubu na letisku pri Kolíne nad Rýnom. Následne sú zásielky prepravené lietadlami A380-800F najskôr do centrálneho prekladiska FedEx World Service Center v Melbourne Airport, odtiaľ potom letia zásielky do rôznych kútov Austrálie na konkrétne cieľové depo príjemcu, z ktorého ich potom kuriér autom doručuje priamo adresátovi.

Letecká preprava zásielok zo Slovenska do Austrálie

 1. Balík môže mať max. váhu 68 kg, max. dĺžku jednej strany 310 cm.
  Obvod balíka (dĺžka + 2x výška + 2x šírka) môže mať max. 330 cm.
 2. Pri váhe nad 68 kg musí byť už na palete, max. váha tovaru na palete je 1.5 t.
  Pre vyššie váhy, ale prepravu špeciálneho tovaru nás prosím kontaktuje.
 3. Zásielku si vyzdvihneme na Vami zadanej adrese, doma alebo v práci.
  Vo veľkých mestách je možné vyzdvihnutie v ten istý deň pri objednaní prepravy do 10 hod.
 4. Pohyb zásielky od vyzdvihnutia až po doručenie sledujete on-line z nášho webu.
Ikona balik Balík
Ikona balik Balík 1
Kg
cm
cm
cm

Naši zákazníci nám veria

Sme česko-slovenská firma a od roku 2006 sme získali dôveru viac ako 82 000 zákazníkov. Nemáme hluchý telefón, alebo neexistujúci email. Sme Sk-Balik.sk

Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale prepravujeme len s tými najväčšími a najlepšími. Pre nás je najdôležitejšie Vašu zásielku doručiť príjemcovi a urobíme pre to všetko, čo budeme mocť. Máme najlepší zákaznícky servis, ktorý Vám poradí v každej situácii a moderný systém objednávania prepravy. Naša práca nás baví, ku každej zásielke pristupujeme individuálne a aj preto máme Google hodnotenie 4.9 z 5 možných. Viac informácií o našich začiatkoch, spolupráci z americkou pobočkou v Georgii a tiež o hodnotení našich zákazníkov sa dočítate v našich referenciách.