Balík do Japonska

Balík do Japonska

Potrebujete poslať zásielku do Hokkaidó, alebo paletu na Honšú? Pre nás žiadny problém.
Balík do Japonska doručíme rovnako rýchlo, ako do ktorejkoľvek Európskej krajiny. Alebo aj naopak, z Japonska priamo do Vašich rúk na Slovensku
 1. Preprava zásielok do Japonska nie je taká častá ako napríklad do Austrálie, USA alebo Číny, ale doručenie býva bezproblémové. Do Japonska vieme poslať štandardný balík do váhy 68 kg, paletu do hmotnosti 2 ton, ale aj 10 g urgentný dokument.
 2. Po vytvorení objednávky na našom webe Sk-Balik.sk pošleme kuriéra zvoleného prepravcu na Vami zadanú adresu kdekoľvek na Slovensku. Balík mu predáte Vy, sekretárka alebo Váš sused a Vám už zostane len on-line sledovať, kde sa práve zásielka po ceste k adresátovi nachádza a kedy bude doručená.
 3. Pri odoslaní balíka do Japonska je dôležité, aby bolo na prepravných dokumentoch uvedené telefónne číslo z Japonska, tzn. s miestnou predvoľbou (+81).
 4. A viete, na čom zakladáme náš business už od roku 2006? Na tom, že nemusíme byť vždy prví, a nie všetko je len o cene. Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale radšej spolupracujeme s tými najlepšími za konkurenčnú cenu prepravy a z najlepším zákazníckym servisom. Svoju prácu robíme kvalitne, moderne a ku každej zásielke pristupujeme individuálne. A aj o tom sa dočítate v našich referenciách

Ceny prepravy do Japonska
 • Bezcolný limit je v Japonsku 200.000,- JPY a do tejto sumy by sa nemalo platiť dovozné clo ani DPH.
 • Do Japonska je možné doručiť všetko, ale pozor na prepravu osobných vecí (veci ako nohavice, tričká, topánky, spodnú bielizeň a pod.) na súkromné adresy, a preto je zaslanie týchto vecí trochu problém. Dá sa to v niektorých prípadoch obísť zaslaním balíka na "firemnú adresu" (adresa zamestnania, adresa školy a pod.), ale pri odosielaní balíka s osobnými vecami nás radšej kontaktujte
 • Problémy sú niekedy zo zásielkami, ktoré sa do Japonska vracajú v rámci reklamácie alebo na opravu, colné úrady kladú prísne nároky na popis na colnej faktúre. Dôležitá je pri týchto balíkoch aj súčinnosť príjemcu a je bežné, že pokiaľ nie ste s odosielateľom na vrátenie dohodnutí, odmietnu colníci zásielku prepustiť.
 • Je zakázaný dovoz alkoholu a tabaku, potravín, šperkov, predmetov zo zlata a striebra. Z Japonska je zakázané vyvážať predmety kultúrnych národných pamiatok ako napr. japonské (samurajské) meče a starožitnosti.
 • V prípade, že je uvedené na colnej faktúre v popise vzorku „no commercial value“, nemalo by sa žiadne clo hradiť, ale je veľmi pravdepodobné, že zásielka bude podrobená fyzickej colnej kontrole. Toto oslobodenie sa ale nevzťahuje na všetky typy tovaru, napr. na elektronické súčiastky a prístroje.
 • Doba predpokladaného dodania do Japonska cez expres služby je 2 - 4 dni, lacnejšia možnosť cez službu economy potom 4 - 8 dní.

Ako putuje balík zo Slovenska do Japonska?

Vaša zásielka vyzdvyhnutá u Vás na Slovensku a je najskôr doručená do našeho centrálneho skladu CZ-Balik.cz /SK-Balik.sk v Koberovech v Českej republike. Preprava balíka do Japonska je realizovaná letecky. Zásielka odosielaná cez FEDEX letí každý večer z Prahy najskôr do európskeho prekladiska na letisku v Paríži, cez UPS letí najskôr do leteckého hubu na letisku pri Kolíne nad Rýnom. Následne sú zásielky prepravené lietadlami A380-800F do japonského prekladiska na letisku Kansai Airports pri meste Osaka, potom na konkrétne cieľové depo v mieste príjemcu, z ktorého ich potom kuriér autom doručuje priamo adresátovi.

Letecká preprava zásielok zo Slovenska do Japonska

 1. Balík môže mať max. váhu 68 kg, max. dĺžku jednej strany 310 cm.
  Obvod balíka (dĺžka + 2x výška + 2x šírka) môže mať max. 330 cm.
 2. Pri váhe nad 68 kg musí byť už na palete, max. váha tovaru na palete je 1.5 t.
  Pre vyššie váhy, ale prepravu špeciálneho tovaru nás prosím kontaktuje.
 3. Zásielku si vyzdvihneme na Vami zadanej adrese, doma alebo v práci.
  Vo veľkých mestách je možné vyzdvihnutie v ten istý deň pri objednaní prepravy do 10 hod.
 4. Pohyb zásielky od vyzdvihnutia až po doručenie sledujete on-line z nášho webu.
Ikona balik Balík
Ikona balik Balík 1
Kg
cm
cm
cm

Naši zákazníci nám veria

Sme česko-slovenská firma a od roku 2006 sme získali dôveru viac ako 82 000 zákazníkov. Nemáme hluchý telefón, alebo neexistujúci email. Sme Sk-Balik.sk

Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale prepravujeme len s tými najväčšími a najlepšími. Pre nás je najdôležitejšie Vašu zásielku doručiť príjemcovi a urobíme pre to všetko, čo budeme mocť. Máme najlepší zákaznícky servis, ktorý Vám poradí v každej situácii a moderný systém objednávania prepravy. Naša práca nás baví, ku každej zásielke pristupujeme individuálne a aj preto máme Google hodnotenie 4.9 z 5 možných. Viac informácií o našich začiatkoch, spolupráci z americkou pobočkou v Georgii a tiež o hodnotení našich zákazníkov sa dočítate v našich referenciách.