Balík do Veľkej Británie

Balík do Veľkej Británie

Preprava zásielok do Anglicka je častá, doručenie býva rýchle a bezproblémové. Do Anglicka vieme poslať balík do váhy 68 kg, paletu do hmotnosti 2 ton, ale aj dôležitý dokument. Z naším novým on-line systémom prenosu dat medzi nami a prepravcom zistíte cenu prepravy do 5 sekúnd.
 1. Objednanie zaslania balíka do Anglicka urobíte u nás z domu, z práce, alebo aj zo záhradky. Vyzdvihnutie Vašej zásielky je nasledujúci pracovný deň a v prípade objednania do 10 hod. je možné vyzdvyhnutie aj v ten istý deň.
 2. Pre firmy pri zaslaní zásielky do Anglicka vybavíme exportné vyclenie a vystavenie VDD zadarmo. Všetky prepravované zásielky cez Sk-Balik.sk strážime od vyzdvihnutia až po doručenie príjemcovi a ak sa niečo cestou pokazí, ihneď situáciu riešime s prepravcom. Niekedy o tom ani neviete, inokedy Vám pošleme email s dotazom z colného oddelenia, prípadne dôležitú informáciu od prepravcu.
 3. Vieme, aké je dôležité, aby sa Vaša zásielka dostala na miesto určenia v neporušenom stave a v dohodnutom predpokladanom termíne. Preto nevyužívame neznýmych prepravcov, ale rokmi preverené nadnárodné prepravné firmy ako Fedex, Tnt, Ups, Gls a Cargo Partners. Tý sú našou garanciou, že zásielka bude doručená príjemcovi v poriadku.
 4. A viete, na čom zakladáme náš business už od roku 2006? Na tom, že nemusíme byť vždy prví, a nie všetko je len o cene. Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale radšej spolupracujeme s tými najlepšími za konkurenčnú cenu prepravy a z najlepším zákazníckym servisom. Robíme svoju prácu kvalitne, moderne a ku každej zásielke pristupujeme individuálne. Aj o tom sa dočítate v našich referenciách.

Ukážeme Vám, že balík je možné poslať aj inak, než v strese a draho.


Ceny prepravy do Anglie
 • Pri váhe nad 68 kg musí byť už na palete, max. váha tovaru na palete je 1.5 t.
 • Pre vyššie váhy, alebo ak máte špeciálny prepravu nás prosím kontaktujte dopredu
 • Zásielku si vyzdvihneme na Vami zadanej adrese, doma alebo v práci.
 • Vo veľkých mestách je možné vyzdvihnutie v ten istý deň pri objednaní prepravy do 10 hod.
 • Predpokladané dodanie do Veľkej Británie cez Express je 2 - 3 dni, cez Economy 3 - 5 dní.
 • Pohyb zásielky od vyzdvihnutia až po doručenie sledujete on-line z nášho webu.
 • Pre úspešné dodanie zásielky je dôležité, aby bolo telefónne číslo z Veľkej Británie, tzn. s miestnou predvoľbou (+44)
 1. Od 1. januára 2021 bude novo rozhodujúci limit zásielky 135 libier, kde zásielky nepodliehajú clu, ale treba za ne odviesť DPH v UK (20%)
 2. Pri zásielkach nad hodnotou 135 GBP bude vymerané DPH aj clo, pokiaľ nie je na faktúre alebo invoície jasne uvedené, že prepravovaný tovar je vyrobený v EÚ. Musí tu byť uvedená veta: Vývozca výrobkov uvedených v tomto dokumente (číslo povolenia ... prehlasuje, že okrem zreteľne označených majú tieto výrobky preferenčný pôvod v .... (napr. SR). Anglické znenie - na účely zasielania do UK: The exportér výrobkov, na ktoré sa vzťahuje tento dokument (poplatky authorisation Nie ... declares that, except where otherwise clearly indicated, thes products are of ... SK preferential origin
 3. DPH môže zaplatiť dovozca prostredníctvom colného vyhlásenia. Ak Váš podnik v UK dováža do EÚ pod rovnakým menom, musíte byť v EÚ zaregistrovaní k DPH. Odporúčame registráciu vykonať v krajine odbavenia. Aby nebola dodávka druhýkrát zaťažená dovoznou DPH, musí byť súčasťou colného konania zjednodušená faktúra s informáciou, že DPH už bolo účtované samotným predajcom. V tomto režime sa nebude hradiť clo, pretože zásielky s hodnotou do 135 libier budú od cla oslobodené
 4. Na pohyb tovaru z EÚ do Severného Írska sa budú vzťahovať špeciálne pravidlá. Tovar prepravovaný medzi EÚ a Severným Írskom sa bude posudzovať ako presun vo vnútri EÚ. To znamená, že tu nebude colný dohľad, kontroly ani formality. Vzhľadom na prísne colné podmienky v Anglicku by sa nemali do tejto destinácie vôbec posielať akékoľvek nápoje a potraviny, vrátane trvanlivých.
 • Ku každej prepravovanej zásielke pristupujeme individuálne, objednávky prepravy vybavujeme v pracovné dni obratom a v prípade urgentnej, alebo špeciálnej preprave ju dokážeme vybaviť aj cez sviatky, vo večerných hodinách, alebo cez víkend.
 • Zaistite si lojalitu Vašich partnerov a klientov s kvalitným servisom od nás a vďaka novému, modernému a plne automatickému systému objednania zistíte cenu prepravy s predbežnou dobou dodania obratom.
 • A keď dôjde zásielka príjemcovi neskôr, alebo poškodená, berieme to všetko na seba. Ak dokážeme reklamáciu vyriešiť my, urobíme to najrýchlejšie, ako je to len možné a väčšinou je ukončená do dvoch dní.
 • V prípade nutnej reklamácie s prepravcom všetko vyriešime za Vás, snažíme sa nájsť to najvhodnejšie riešenie práve pre Vás a v prvom rade sa snažíme o kompenzáciu ceny prepravy a náhrady vzniknutej škody na prepravovanom tovare.

A že to nie sú všetko len slová do vetra?
Skúste to s nami a uvidíte. Váš balík bude u nás v tých najlepších rukách.

Sme Sk-Balik.sk

Ikona balik Balík
Ikona balik Balík 1
Kg
cm
cm
cm

Naši zákazníci nám veria

Sme česko-slovenská firma a od roku 2006 sme získali dôveru viac ako 82 000 zákazníkov. Nemáme hluchý telefón, alebo neexistujúci email. Sme Sk-Balik.sk

Nevyužívame pochybných a lacných prepravcov, ale prepravujeme len s tými najväčšími a najlepšími. Pre nás je najdôležitejšie Vašu zásielku doručiť príjemcovi a urobíme pre to všetko, čo budeme mocť. Máme najlepší zákaznícky servis, ktorý Vám poradí v každej situácii a moderný systém objednávania prepravy. Naša práca nás baví, ku každej zásielke pristupujeme individuálne a aj preto máme Google hodnotenie 4.9 z 5 možných. Viac informácií o našich začiatkoch, spolupráci z americkou pobočkou v Georgii a tiež o hodnotení našich zákazníkov sa dočítate v našich referenciách.